+420 773 087 804 (PO-PÁ 8:00-18:00)

O nás

Ručně vyrobená vegan svačinka – Cvičinka

Bylo jaro a psalo se jedno teplé dubnové odpoledne roku 2016. Do této doby jsme s bývalým kolegou Davidem a dalšími lidmi chodili pravidelně několikrát týdně cvičit na venkovní fitness hřiště. Toho dne jsme si napsali a šli cvičit. Trénink probíhal jako každý jiný, povídali jsme si o tématech jako raw strava, zdravé mlsání proteinové tyčinky. Zaujalo nás především téma raw tyčinky dostupné v obchodech.

Navzájem jsme si sdělovali své postřehy a dojmy, které z nabídky na trhu máme a zároveň jsme celou debatu prokládali vysvětlováním workoutových cviků (cviky s vlastní váhou těla). Najednou jsem měl potřebu odpovědět ve stejný čas na obě témata zároveň, a co se mělo stát, stalo se. Přeřekl jsem se. Namísto slova „tyčinky“ jsem v zápalu debaty v hlavě spojil slovo „cviky“„tyčinky“ a řekl „cvičinky“. Jeden se přeřekům směje, zatímco druhý je pozorný a nenechá uplavat potenciální nápad či myšlenku. Chvíli na to jsem Davidovi řekl, že je to skvělý název. Dohodli jsme se tedy, že celou myšlenku převedeme do reality a začneme tvořit přírodní produkty.

Uběhlo několik dní, než jsme se dohodli a pustili se do výroby první várky tyčinek. Bude z toho fitness svačina, zdravé mlsání pro děti nebo jídlo na hubnu? Kdo ví, hlavní je začít! Kupodivu slavily celkem velký úspěch u našich kamarádů a známých. Měly hodně nedostatků, konzistence, obal, každopádně chuť byla unikátní a to, že je tvoříme vlastníma rukama je třešnička na dortu. Byl to dobrý důvod pokračovat dále. Začátky byly … však to znáte. Ano, byly těžké a velkou roli v nich hrála a stále hraje vytrvalost a chuť pokračovat dále přes překážky. Na cestě nás potkalo sypké těsto, nevyhovující poměry surovin, tyčinky tvrdé jako kámen, ruční tisk etiket, boje se sešívačkou, atd., atd. Uff. Zvládáme to.

Ruční výroba vegan tyčinek a co dál?

Dnes tvoříme produkty, za které se vůbec nemusíme stydět. Vegan snídaně, musli tyčinky nebo jídlo na hubnutí, to je Cvičinka. Baví nás sledovat naše pokroky, které jsme za celou tu dobu udělali. Baví nás vidět lidi, jak jim Cvičinky chutnají a říkají o nich dalším lidem. Baví nás, když nám říkají „Vaše tyčinky jsou nejlepší“, „Super jídlo na cesty!“. Baví nás to. Učíme se z každé chyby (a že jich není málo 😀 ) Máme svou cestu, tvoříme unikátní produkty na doplnění energie a děkujeme každému za jakoukoli formu podpory a za přízeň. Spokojený zákazník, kterému chutná je u nás na prvním místě.

V dnešní době je jednoduché vyrábět vše strojově, je to nákladově levnější a zisk na tom je několikanásobný. S takovým přístupem jdeme sami proti sobě, po boku svojí lenosti. Ruční výroba díky tomuto přístupu upadá do závratných hlubin. Raw strava je náročnější na výrobu a opravdu zdravé mlsání pro děti zjistíte až po přečtení složení. Nemluvíme pouze o ruční výrobě potravin, nýbrž o ruční výrobě čehokoliv.

Dokážete ocenit ruční práci? Najít sami v sobě pravý důvod, proč danou věc kupujete? Je to levné? Výhodné? … Co takhle … Chci ocenit práci člověka a podpořit ho? Ten člověk si s tím dal práci, dal tomu energii, čas, lásku, proč to nekoupit? Všichni bezmyšlenkovitě saháme po marketingových názvech fitness svačina nebo zdravé hubnutí a neuvědomujeme si, co ve skutečnosti kupujeme. Ruční práce má neuvěřitelnou hodnotu. Málokdo si tuto skutečnost uvědomuje. Podporujme a kupujme produkty, které vytvořili lidé „holýma rukama“. Budeme šťastnější my, budou šťastnější lidé a uvidíme šťastný svět.

Zdraví spoustu v každém soustu! 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=tZQc-1ikaOI&t=1s

VÝROBA TYČINEK CVIČINKA

  1. Smícháme suroviny
  2. Rozemeleme
  3. Navážíme 
  4. Vytvarujeme
  5. Dáme chladit
  6. Zabalíme
  7. Nalepíme etikety
  8. Máme hotovou Cvičinku 🙂
Máte dotaz? Potřebujete poradit?

Tyto webové stránky používají cookies a měřící analytické nástroje. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.